kam56
kam56
02-03-2018
Mathematics
contestada
50 apples cost $25. How much would 75 apples cost?
Respuesta :
bree009
bree009
02-03-2018
75 apples would cost $ 37.5 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
s=2πr^2+2πrh solve for h step by step please =]
The school band will sell pizzas to raise money for new uniforms. the supplier charges $100 plus $4 per pizza. If the band members sell the pizzas for $7 each,
Muchos buses de transportación pública en Latinoamérica son de muchos colores. true. false. 2. Hay en español es lo que le das de comer a las vacas. true. f
Find an equation of the tangent line to the curve at the given point. y=secx (pi/3,2)
what is 3/18 written in simplest form explain how you found you answer
In what direction does an applied force move an object? A. in the same direction as the force B. independent of the force C. in the opposite direction of t
roman numerals are used for the main topics of an outline. a. true b. false
what body of water is found west of the caucasus mountains? lake Baikal Volga river black sea Baltic sea
After talking with Elizabeth in act 4, what does John decide to do? A stay silent and be hanged because Elizabeth convinces him that he is a good man. B) only
Use exponents to write prime factorization of 36