Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
A room with dimensions 7.00m×8.00m×2.50m is to be filled with pure oxygen at 22.0 °C and 1.00 atm. The molar mass of oxygen is 32.0 g/mol. How many moles n oxyg
What was significant about the tet offensive
The base of a triangle is 9 inches and its height is 4 inches. What is the area of the triangle? A) 9 in2 B) 13 in2 C) 18 in2 D) 36 in2
Mark Brainliest Which statement is true about the equation fraction 3 over 4z = fraction 1 over 4z − 3 + 5? It has no solution. It has one solution It has
Can someone help me convert 10.0 mols to a weight in mass?
PLEASE HELP FAST! A marble is selected from a bag containing eight marbles numbered 1 to 8. The number on the marble selected will be recorded as the outcome. C
Whom does Cecily wish would visit? A. Gwendolen B. Miss Prism C. Ernest
PIZ HELP ME WITH THIS
Show work for this question
PLEASE HELP A square has an area of 64 square units. Which set of coordinates could be the vertices of the square? A) (3, –35) and (3, –28) B) (21, –14) and (2