Sam271
Sam271
03-11-2015
Mathematics
contestada
Why 4/10 is equivalent 4/100
Respuesta :
cici8
cici8
03-11-2015
because of the tenth you multiple 4/10 times1/10
Answer Link
dyanaabelar
dyanaabelar
03-11-2015
Because the tenth and 10 times 10 is egaul to 100
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 41+ )
Otras preguntas
it cost $1.25 for a quarter pound of birdseed. what is the unit rate and what does it represent?
How many members serve in the grand juries in texas?
Enrico buy 3/8 pound of cheddar cheese and 4/8 pounds of Swiss cheese. How much cheese did Enrico buy in all?
In a parallelogram a diagonal of the length 20 cm is perpendicular to one of the sides. Find the longer side of parallelogram if its perimeter is 80 cm.
Find (gOf)(x) f(x)=x^2-(1/2x)+4 g(x)=8x-2
I need help with this please
Zooey buys an 8-pack of juice boxes at a total cost of $5.20. Complete the equation to determine the cost, c, per juice box, j. c= ___ ⋅j Use the equation
solve the equation 5( b+3) = b + 39
Kyle works at a donut factory, where a 10-oz cup of coffee costs 95cents¢, a 14-oz cup costs $1.15, and a 20-oz cup costs $1.50. During one busy period,
Possibly the first female dramatist in the west, this woman was a 10 c. german abbess who wanted to preserve the style of roman comedies, without their racy hum