mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
The system x-6y=4, 3x-18y=4 has no solution. Change one constant or coefficient to make a new system with an infinite number of solutions.
An object is 10 m above Earth’s surface, and has a potential energy of 490 joules. What is the object’s mass?
Helpppppp....... 75 points givin What is the value of (-14^0)^-2 <—- picture also down below Options A. -1/196 B. 1/96 C. 0 D. 1
The following numbers are a Pythagorean triple. 1.2, 0.5, 1.3 True or false
What type of mutation causes sickle cell anemia?
What is the mRNA sequence for the DNA AGA ACA TAA TAC CTC TTA ACA CTC TAA AGA CCA GCA CTC CGA
English 6 Must explain marking brainliest if it's correct
I don’t get it? Help
y-12.75=-0.4(x-40) porfavor ayúdenme nesesito entrgarla hoy mismo
en la siguiente exprecion un ejemplo de un termino semejante es x a la 2y-3x ala dosy+ 2xy a la dos-10xy a la dos