ccc37
ccc37
04-09-2017
Mathematics
contestada
$7.50 for 5 pounds ?
Respuesta :
jmallison
jmallison
04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.
Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Gasoline costs $3.65 a gallon. Which is an estimated cost of 14.2 gallons of gasoline?
Use the interactive tool to graph the line given the following information: coordinates (1,–3) slope of –2 Based on your investigation, what is the valu
While they look fashionable,hats and gloves serve no purpose in cold weathera. Too obviousb. Not defendablec. Controversial
What is 781,407 rounded to the nearest ten thousand What is 781,407 rounded to the nearest ten thousand?
What is an estimate of the solution of the equation 6n+3=2 use a table
________________ and _______________ reactions are both parts of photosynthesis. A) Variable; fixed B) Single; and double replacement C) Glycolysis; electron
Jennifer analyzes the nutritional information for the majority of the foods she eats. Make a prediction about her wellness. Justify your response in two or more
The Apache taxi company charges $2.50 to pick up a passenger and then adds $1.95 per mile. Issac was charged $27.46 to go from one city to another. If x represe
Find the derivative of the function y = sin(tan 4x)
Which is an equivalent form of the equation 3x – 3y = 15