demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
Jamal, David, Jacob, Rosa, Ashley, Malkia, Lucretia, Calvin, Tien, and Abdel want a major role in the annual school play.
Europeans had better _______ that gave them an advantage in conflicts with American Indian groups in North America. A. treaties B. customs C. weapons D. boundar
During 2022, its first year of operations as a delivery service, Flounder Corp. entered into the following transactions. 1. Issued shares of common stock to inv
¿Cómo es la clase de español? (divertida)
What is the slope of the line that passes through the points ( 4, 7 ) and ( 2, 6 ) ?
Find Sn for the given series if: a1=22 d=-8 n=21 F)1911 G)-1449 H)-2436 I)-1218
What is the definition for greatest?
If the radius of the sphere is 3 meters. Can you find the volume? Explain your answer.
What do the blue arrows represent?
How did many immigrants negotiate compromises between the cultures they brougnt and the culture they found in the United States? Why did many women, like Jane A