kaicod420
kaicod420
04-01-2022
Mathematics
contestada
8TH GRADE MATH
g(3)=
Respuesta :
herbjuice
herbjuice
04-01-2022
Answer:
4
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
Los estudiantes y yo 14______________ en avión (plane) de California a California. (viajar)
which of the following graphs represents the equation y -2 = 3x-1
Can somebody be please right a 3 line Sijo poem. A Sijo poem is a Korean poem made up of 3 line and each has 14-16 syllables. Make one line Introduce the situat
Is x = 6 a solution to the equation 5(x – 3) = x + 13? Follow the steps to find out. 1. Rewrite the equation 5(x – 3) = x + 13 with 6 substituted for x. Write a
PLEASE HELP I RLY NEED THIS! I BEG YALL PLEASE HELP ME !
explain why 1/6 hour + 1/3 hour =1/2 hour
If you dunno please don’t anwser, I wanna sleep tonight qwq I couldn’t sleep all night yesterday
A grocery store sells a bag of 4 oranges for $1.56. How much does one orange cost?
There are 9 boys and 11 girls in a math class. Which ratios compare the number of girls to the number of boys in the class? Select all that apply. 9:11, 1
Zachary used the calculations shown to find how much he would spend on 16 ounces of pistachios. 6 ounces of pistachios cost $7.50