howdia1481
howdia1481
01-11-2021
Mathematics
contestada
MAY YALL PLZ HELP MEH????????????
Respuesta :
Lizzie404
Lizzie404
01-11-2021
Answer:
$24.40
Step-by-step explanation:
3.60×6=21.6
21.60+2.80=$24.40
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
On a piece of paper, use a protractor to construct a triangle with angle measures of 30° and 50º. What is the measure of the third angle?
Can anyone help me with these tasks, please?
The dietary guidelines recommend consuming ____________ servings of whole grain cereals per day.
The Sugar Sweet Company is going to transport its sugar to market. It will cost $4500 to rent trucks, and it will cost an additional $175 for each ton of su
Harold rented a steam cleaner to clean his carpets. There was a charge for cleaning solution and a daily rental charge for three days. The total bill was $83.
Math 7 Grade 7 Can anyone help me answer these questions and determine whether they are experimental or theoretical probabilities ? Soon as possible! I wan
Which of the following is a benefit associated with nuclear energy?
Please help me with this
What is the answer to life?
Identify the root and its meaning for the italicized word. iran has had a theocratic government. root: meaning: