frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Where did European immigrants enter the US Charlston Ellis island California Angel island
the length of segment HJ if H lies at (-1,7) and J lies at (8,-5)
What is the difference between a tax credit and a tax deduction? a. A tax credit represents money owed to you, while a tax deduction represents money you owe. b
what are the coordinates of B if the midpoint of line segment AB is (2, -5) and the coordinates of point A is (4, 4)?
just as you take classes online, tutors are also available online. which do you feel would be of greatest benefit to the student, and online or in person tutor?
14- =5+4 SECOND GRADE MATH HELP PLS
The language and religion of people are physical features of a region
Why did children make fun of Wanda
Which statement best explains what Paine says about the king?
The phenomenon, where dark forms of moths become more prevalent than light forms in industrialized areas, is known as