Gbgb121637
Gbgb121637
03-11-2020
Spanish
contestada
The options are unos una un unas
Respuesta :
s105538
s105538
03-11-2020
Answer:
unas papitas
un estado
una escuela
unos libros
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
12 sınıf Matematik bilimi islam dünyasında X.yüzyılda hangi konularda ilerleme kaydetmiştir
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
After increasing the number of animals in a farm in the ratio 5:2there were 140 animals in the farm. what was the increase
A. Einstein was a brilliant mathematician. B. He was able to explain the workings of the universe. join the two sentences by using appropriate fanboys
Pls help with all ASAP I’ll mark you brainly
Why are ferromagnetic materials used in computer hard drive
I need ans asap!!Find the sum of all sides of the following rectangle
Which absorbs water faster? (Silk or cotton or wool or nylon)
why homogenization prolong milk shelf life
What character trait did Nya have that helped her get through her long walks to water