willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Studying how people vary in levels of anxiety, self-esteem, or worry represents the _____ approach to studying personality psychology.
consider this question: What is the molarity of HCL if 35.23 mL of a solution of HCL contains 0.3366 g of HCL? (a) Outline the steps necessary to answer the que
Consider Walmart, a large retailer. Classify the following items as an Asset (A), a Liability (L), or Stockholders' Equity (S) for Walmart Accounts receivable
zero is always,sometimes,never a divsor
A large software manufacturer attempts to lock in customers by making it difficult for them to substitute their software with one from another company. The stra
Jackie has an extremely low intelligence quotient (IQ) of 65. She lives at an assisted living center where she works part time in the kitchen cleaning dishes. J
which of these best describes the setting of the play? A. A cramped, worn-down apartment B. An airy house with lots of light C. A dirty, nearly empty diner D. A
2. Using the article complete the following, be sure to write neatly and answer all questions in complete sentences. a Use the context clues to figure out the m
What is a chemical hygiene plan? And why do we need one?
The magnetic field at the center of a 1.50-cm-diameter loop is 2.70 mT .