ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
Exercise: Make questions with “How much" or "How many” for the following sentences Ken made three cakes for me.
Dose anyone know the answer
Help please, area of a triangle
look at the image below
1. A set is said to be a singleton set,iga) n (A)=1 b) n (A)=0
Which area is not protected by most of homeowners insurance?
Given the function g(x) = x^2 – 10x + 19, determine the average rate of change of the function over the interval 3 < x < 6.
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER!! The _____________ may be the average of 2 values in a data set. A. range B.
Question 2 of 5 What is another name for non-traditional sports? A. Alternative B. Random C. Foreign D. Team
In the sentence “She bought him a coffee” identify the direct and indirect objects in English. I know the direct is "she," but what is the indirect :// thanks!