kayleegarris7
kayleegarris7
02-03-2020
Mathematics
contestada
There were twice the number of people
Respuesta :
jazminelozanojl
jazminelozanojl
02-03-2020
x times two, x representing what the varible is
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 77+ )
Otras preguntas
you buy 12 apples. you also buy a box of cereal for $3.35. the bill is 8.75. how much does each apple cost
a spool of ribbon holds 6.75 meters. A craft buys 21 spools what is the total costs if the ribbon sells for $2 per meter?
What is one point on a graph for the equation y=-3x-1 and how do we substitute it?
which area of the United States is the most likely to experience a hurricane?
WILL GIVE A BRAINLEST An adaptation that does not help animals survive the long winter in the coniferous forest is _____. thick fur migration bright colors hibe
a bag contains 6 blue marbles, 10 red marbles, and 9 green marbles if two marbles are drawn at random without replacement what is the probability that two green
Yo escribí la _____________en el sobre. 1) estampilla 2) dirección 3) tarjeta
Please try your best and the website tells me if you are right or wrong once I submit it so please be honest. Thank you
An ice cream stand uses the expression 2+ 0.5x to determine the cost in Dollars of an ice cream cone that has x amount of scoops of ice cream how much does an
Which of the following phrases BEST describes structured exercise? A. flexible, changing B. intense, competitive C. organized, follows a pattern D. competitive,