spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
letter about the problems in university
What is the area of a sheet of binder paper? (Binder paper is 8 1/2 inches by 11 inches.) 88 inches 88 1/2 in2 93 1/2 in2 94 in2
suppose that 17 inches of wire cost $0.85 at the same rate how many inches of wire can be bought for $0.55
A drawback of buying a franchise is there is more opportunity for creativity, resulting in the owner spending too much time in this area. if the national chain
What is the most important impact of the transcontinental railroad
Jared was given $125.00 to buy 23 packs of strawberries. He came home with the strawberries and $21.50 in change. What was the cost of each pack of strawberries
Chyra redeemed 175 shares of stock she owned in the fund shown below. Name of Fund NAV Offer Price CAH Group $15.83 $16.27 What were Chyra’s proceeds? a. $77.
A * blank * of linear equations is two linear equations consider together
The volume of a cone is 20π cubic meters. What is the volume of a cylinder with the same base and height?
need help much needed thanks