monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
List 1 inherited trait that is ONLY based on genetics and is NOT affected by the environment in any way.
All are positive ways to deal with chronic stress EXCEPT: A. Meditation or listening to music B. Ignoring the problem C. Exercise D. Talking with a trusted adul
A one-day pass to an amusement park costs $40. A round-trip bus ticket to the park costs $5. Write two equivalent expressions to find the total cost of a one-da
The measure of an angle is 34.6°. What is the measure of its complementary angle?
Determine the solution for 72 = 3(5b − 1). b = 3.5 b = 4.6 b = 5 b = 14.2
Write the equation so that a = 1: x2 + -6 x = -13 Complete the square: x2 – 6x + = –13 +
A study investigated about 3000 meals ordered from Chipotle restaurants using the online site Grubhub. Researchers calculated the sodium content (in milligrams
change -23/20 into a deciamal
Plants store _____ energy in their tissues. A mechanical B heat C light D chemical
Please help! will mark brainliest i need an explanation to each road,a,b,c.